Free songs
Home / аларм / Имате главоболки, болки во колена, грб, слабост – еве зошто, ќе трае од недела уште повеќе

Имате главоболки, болки во колена, грб, слабост – еве зошто, ќе трае од недела уште повеќе

Уште потопло време се очекува да настапи кон средината на неделата, кога  долж Повардарието и во југоисточниот дел  дневните температури ќе бидат над 40 степени.

glava bolka– Македонија од понеделник ќе биде под влијание на уште потопла и сува воздушна маса од југ, што ќе предизвика натамошен пораст на дневните температури, кои во поголем дел од земјава ќе бидат над 35 степени. Особено топло се очекува кон средината на неделата, кога долж Повардарието и во југоисточниот дел дневните температури ќе бидат над 40 степени, соопшти УХМР.

Тропското време, според биометеоролошката прогноза, може да предизвика здравствени проблеми кај луѓето.

Во попладневните часови се очекува честа појава на главоболка, болки во колената, на грбот и вратни боли. Во вечерните часови можна е појава на општа слабост, а кај некои пак ќе се појави и чувство на тежина во главата. Во ноќните часови болките кои се од ревматски карактер, но и оние кои се од артритични промени ќе се подолготрајни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top