Free songs
Home / алтернативна медицина / Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Куркумата длабински ја чисти кожата, ги отстранува мртвите клетки и други нечистотии од површината на кожата, ја стимулира работата на лимфните жлезди и циркулацијата на крвта, а поради нејзините анти-воспалителни ефекти, ги намалува акните, го зголемува сјајот и природната pH на кожата.

Foto - 365.mk

Foto – 365.mk

Се применува на саканата зона во насока на растот на влакната и се остава околу 20 минути, или додека да се исуши. Се бриши со чиста памучна крпа или четка натопена во млака вода.

Поради жолтата боја на куркумата, по третманот, потребно е внимателно да го измиете лицето. Третираната површина може да биде малку црвена, но ќе исчезне брзо поради анти-воспалителни својства на куркумата.

Овој третман треба да се повтори 3-4 пати неделно во период од еден месец, а резултатот е феноменален – влакната ќе се изретчуваат, ќе осветлуваат,а на крајот ќе исчезнат засекогаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top