Free songs
Home / бабини рецепти / Домашен лек за чир

Домашен лек за чир

Секое утро исцедeте свеж сок од зелка  од 1 до 1,5 дл. Испијте го тоа на празен желудник и ништо друго не јадете наредните два часа.

gastric-stomach-ulcers-345200Ова повторувајте го 40 дена. Терапијата по потреба можете да ја продолжите додека  е потребно.

Доколку немате соковник зелката можете да ја измелете или изрендате, малку да ја посолите и оставете да стои. После тоа добро исцедете ја низ двојна газа за да го истискате сокот.

Ако пиете сок од зелка 40 дена по ред, вашата крвна слика значително ќе се подобри, ќе го намалите штетниот ЛДЛ холестерол, ќе го намалите крвниот притисок, ќе имате посјајна и почиста кожа, а ќе ја намалите и телесната тежина за неколку килограми.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top