Free songs
Home / природен лек / Домашен ефикасен лек за зглобовите и коските

Домашен ефикасен лек за зглобовите и коските

Доколку патите од постојани болки во грбот, зглобовите, нозете и вратот, тогаш овој третман кој трае 7 дена, е идеален за вас!

zelatin150 грама желатин за јадење, помешајте две полни лажици желатин со 50 милилитри ладна вода и оставете да преноќи на собна температура. Желатинот ќе се претвори во желе.

Наутро помешајте ја смесата со сок, млеко, јогурт или чај) и испијте

Повторете ја постапката 7 последователни дена.

Доколку ви одговара, продолжете го третманот месец дена и после половина година повторете го пак. На овој начин ќе го вратите природното „подмачкување“ на зглобовите.

Желатинот е висококвалитетен лек

  • Ги зајакнува зглобовите и срцето
  • Го забрзува метаболизмот
  • Ги подобрува менталните способности
  • Го подобрува тенот
  • Пружа еластичност, ги зајакнува тетивите и лигаментите
  • Спречува развој на остеопороза и остеоартритис
  • Ја подобрува кожата и структурата на косата
  • Моќен ефект во лекување на дисплазија
Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top