Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / природен лек (page 118)

Category Archives: природен лек

Feed Subscription

Евтина и достапна билка за детоксикација, штити од рак, чува срце и коски

Евтина и достапна билка за детоксикација, штити од рак, чува срце и коски

Ако сакате да сте здрави, не можете да го избегнете зелениот лиснат зеленчук, кој е еден од најхранливите извори на храна. Тој е добар извор на калциум, магнезиум, витамин К, витамин А, витамин Ц, железо, фолна киселина, аминокиселини, антиоксиданси, флавоноиди ...

Read More »

Храната како лек: Koja што лечи?

Храната како лек: Koja што лечи?

Храната како лек – може да ви помогнe со мигрената, несоницата, болките во грлото, мускулите или со предменструалните симптоми. Еве која храна е лек за која болест: БОЛКА ВО ГРЛОТО ЛЕК: МЕД Неговата антибактериска и антиоксиданска моќ ги олеснуваат болките во ...

Read More »

Еве што моментно помага по убод од комарец

Еве што моментно помага по убод од комарец

Малите крвопијци летаат насекаде. Kако да се ослободиме од непријатното чешање и болка? МРАЗ Ако имате мраз на рака, олеснувањето е моментално, бидејќи мразот го спречува чешањето со умртвување на нервните завршетоци. МЕД Добро е да се намачка местото на ...

Read More »

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто треба да јадете барем седум урми дневно – тежат околу 70 грама, па ако ги земеш автоматски примаш 70 мг калциум кој е добар за коските, зглобовите и нервите, 35 мг фосфор кој е храна за мозокот и ...

Read More »

Graviola – билка 10.000 пати посилна од хемотерапијата

Graviola – билка 10.000 пати посилна од хемотерапијата

Замислете дека некој ви раскажал дека од лекарите добил рецепт против рак на дебелото црево, и дека на него е напишан – екстракт на graviola. Се разбира дека не би му верувале, бидејќи тоа од конвенционалната медицина не може да ...

Read More »

Лекот е во природата

Лекот е во природата

„Оној што го познава начинот на лекување на луѓето, тоа да не го чува само за себе, туку во полна мера да го пренесе и на други“. Оваа парафраза нa св. Кирил буквално ја подразбира Живко Најдовски (57), познат лик ...

Read More »
Scroll To Top