Free songs
Home / бабини рецепти / Бабин Лек за зголемен и замастен црн дроб

Бабин Лек за зголемен и замастен црн дроб

slivaСе засекуваат сливите и од вечер се ставаат во вода.

Утредента се менува водата и се става нова, два прста преку сливите. Потоа сливите се варат на тивко и кога водата ќе зоврие, се додава трета вода.

Кога и оваа ќе изврие тогаш можи да се јадат, бидејќи немаат во себе шеќер и киселини. Се јадат три пати дневно пред јадење по 15 парчиња.

Терапијата трае 10 дена. Ова терапија е одлична и за чистење на организмот од штетните материи.

Stamen Sitnikov

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss