Free songs
Home / бабини рецепти / Бабин лек за чистење на флеки од лицето – од сонце или повреди..

Бабин лек за чистење на флеки од лицето – од сонце или повреди..

Состојки потребни:

prirodni losion1 дл сок од лимон,

2 лажички магдонос,

1,5 дл дестилирана вода и

0,5 дл од 70 проценти алкохол.

Подготовка

магдоносот се сецка и го поливате со дестилирана вода и алкохол. Растресете ја теглата, затворете го и нека седи во текот на ноќта.

Следниот ден,  процедете и додадете сок од лимон. Лосионот се применува за чистење на кожата во вечерните часови, а може во утринските часови.

Лосионот чувајте го во темно шише на дното на фрижидерот.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss