Free songs
Home / бабини рецепти / Бабин лек против ешерихија коли

Бабин лек против ешерихија коли

За подготовка на лекот ќе ви бидат потребни 30 семки од лубеница и еден литар вода.

semki lubenicaСтавете ги семките и водата во тенџере.

Течноста треба да врие дестина минути.

Откако ќе се олади се процедува, па течноста се префрла во стаклено шише и се чува во фрижидер.

Дневно треба да пиете по 2 литри од оваа течност.

Лечењето на Ешерија Коли може да трае и до 6 месеци па и подолго, но бидете трпеливи.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss