Free songs
Home / 2016 / May (page 4)

Monthly Archives: May 2016

Ве боли грлото – болката може да доаѓа и од друго место

Ве боли грлото – болката може да доаѓа и од друго место

Британскиот оториноларинголог Нил Батеман објаснува дека проблемите со кои се создава слуз или хрема понекогаш е тешко да се дијагностицираат и лекуваат . Симптомите честопати се припишуваат на синуси, а се лекуваат со разли спрејови за нос. Но, што ако ...

Read More »

Техника за само лечење со полагање на раце

Техника за само лечење со полагање на раце

Таа е безопасна, деликатна, неагресивна, исцелителна техника со полагање на раце, приложувана врз вас или врз другите, која користи духовна енергија за лечење на физички болести, без да вклучува натиск, манипулација или масажа. Но таа е многу повеќе от физичка ...

Read More »

Пивото е здраво за срцето: Еве по колку треба да пиете на ден

Пивото е здраво за срцето: Еве по колку треба да пиете на ден

Ако сакате секој ден да пиете по едно пивце до две, вие во живот немате грижи, барем кога станува збор за здравјето на срцето. Според најновите истражувања, редовното конзумирање на пиво го смалува ризикот од срцев удар. Како што тврдат ...

Read More »

Прочуениот рецепт за подобрување на видот

Прочуениот рецепт за подобрување на видот

Владимир Петрович Филатов (1875-1956) бил руски офталмолог и хирург кој станал познат на светско ниво поради во тоа време револуционерниот пристап кон очните болести. Станал познат по тоа што успеал да му го врати видот на Василиј Зајчев, снајперист на ...

Read More »

Чудо пијалок – ги лечи сите болести

Чудо пијалок – ги лечи сите болести

Ви пренесуваме еден сок кој е познат како чудотворен пијалок, а се прави од овошје и зеленчук. Еве го рецептот за подготовка, па обидетете се да почнете да го употребите уште денеска… Потребни состојки: – Еден компир – Еден морков ...

Read More »

Сопрете го крварењето за неколку секунди со само една состојка

Сопрете го крварењето за неколку секунди со само една состојка

Кога ќе се исечете случајно во кујната со нож, или додека ги средувате документите- со хартија, понекогаш крвавењето едноставно не запира. Во тој момент како прва помош најмногу може да помогне глина во прав. Но доколку во моментот не ви ...

Read More »

Лек против ишијас

Лек против ишијас

1.Се вари зелката и се става на болното место. Облогите се менуваат три пати наден. Се меша од оваа маса на болното место и над неа се ставаат листовите од зелка. Се покрива со ленска крпа или газа, се држи ...

Read More »

Нервозни сте, уморни, заборавате – 16 знаци дека ви недостасува …

Нервозни сте, уморни, заборавате – 16 знаци дека ви недостасува …

Магнезиумот може да биде важен минерал за вашето тело. Магнезиумот е вклучен во над 300 метаболички процеси во нашето тело, нешто поради што е наречен „господар на минералите“. Што значи да имаме дефицит на магнезиум и кои се симптомите од ...

Read More »

Билка спречува настанок на рак на бели дробови

Билка спречува настанок на рак на бели дробови

Состојката која ја содржи растението “mundulea sericea” со потекло од Мадагаскар, би можело да помогне при спречување на појава на рак на бели дробови кај долгогодишните пушачи, известуваат од Центарот за истражување на рак „Андерсон“ во Хјустон, на Универзитетот во ...

Read More »

Ако сакате да сте здрави – ФРЛЕТЕ ГИ ОВИЕ РАБОТИ ОД ДОМА

Ако сакате да сте здрави – ФРЛЕТЕ ГИ ОВИЕ РАБОТИ ОД ДОМА

Стари пластични садови Прегледајте ги пластичните садови за чување храна кои ги имате и фрлете ги сите оние кои се изработени од цврста пластика која на себе ја содржи ознаката 7 или PC (поликарбонат), бидејќи овие пластични садови можат да ...

Read More »
Scroll To Top