Free songs
Home / алтернативна медицина / Пивото е здраво за срцето: Еве по колку треба да пиете на ден

Пивото е здраво за срцето: Еве по колку треба да пиете на ден

Ако сакате секој ден да пиете по едно пивце до две, вие во живот немате грижи, барем кога станува збор за здравјето на срцето.

pivoСпоред најновите истражувања, редовното конзумирање на пиво го смалува ризикот од срцев удар. Како што тврдат италјанските научници, кои истражувањето го направиле над 150 луѓе, иделаната количина за мажи се две мали пива на ден, а кај жените е доволно само едно.

– Аклохолот има моќ да го покачи ниовото на (HDL)холестеролот во крвта, но и со него не треба да се претерува.

Имено, не само што ќе станете алкохоичари, туку и во некои слуачеви предизвикува појава на некои врсти на рак, тврдат научниците, но сепак се сложуваат со умерена количина на пиво, кои тврдат дека нема да штети по вашето здравје.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss