Free songs
Home / 2015 / March (page 5)

Monthly Archives: March 2015

Како да го отстраните забниот камен по природен пат?

Како да го отстраните забниот камен по природен пат?

Рецепт 1: 30 грама ореови лушпи и вода Подготовка: Ставете ги лушпите од ореви во сад, додадете вода и варете 15 минути. Натопете ја четката за заби со оваа смеса и четкајте ги забите 5 минути. Повторувајте ја оваа процедура ...

Read More »

Се повеќе луѓе трчаат по чудотворниот лек – керозин од Албанија

Се повеќе луѓе трчаат по чудотворниот лек – керозин од Албанија

Во последно време воочивме дека луѓето се почесто поставуваат прашања за чудотворниот керозин од Албанија кој ги лечи сите малигни болести. Иако постојат голем број на сведоштва, овој факт за керозинот, до ден денеска е обвиткан во тајност. Постојат голем ...

Read More »

“Tотална терапија” – Рак, леукемија и други неизлечливи болести

“Tотална терапија” – Рак, леукемија и други неизлечливи болести

Австрискиот натуропат Рудолф Бројс (1899 – 1990) развил метод на терапевтско гладување познат како “тотална терапија”. Тој е автор на книгата “Рак, леукемија и други наизглед неизлечливи болести”. Во неговото писание наведува дека излекувал повеќе од 40.000 пациенти заболени од ...

Read More »

Багрем – лек за искашлување

Багрем – лек за искашлување

Народната медицина препорачува и чај од исушените цветови, кој освен што е вкусен, делува лековито кај настинките и кашлицата. Во свежите мешунки и семки има многу белковини, јаглени хидрати и масти. Мешунките можат да се конзервираат после сушењето и да ...

Read More »

Природен лек за дијабет: Направете го овој чај

Природен лек за дијабет: Направете го овој чај

Боровинките со право се нарекуваат вегетативна фабрика на инсулин. Тие се многу ефикасни при лечењето на дијабетис, но мората да бидете во постојана соработка со вашиот лекар и да се придржувате на зададените диети. Чај за дијабетичари: –          20 грама листови ...

Read More »

Како сами да ги излечите афтите во устата

Како сами да ги излечите афтите во устата

Сода бикарбона Сода бикарбоната се меша со малку вода за да се направи густа паста и се нанесува на раничката да делува околу 20 минути, а потоа се плакне со вода. Овој третман се прави пред јадење за да се ...

Read More »

Природни лекови за камен во бубрегот

Природни лекови за камен во бубрегот

Лицата кои имаат проблем со камен во бубрегот не треба да ја пропуштат сезоната на лубеници,кои многу ефикасно ги мијат бубрезите и така спречуваат појава на каен. Посебно ќе им користи на оние кои имаат песок во бубрегот. Општо познато ...

Read More »

Бабин лек за гастрит – Мајчина душица во бело вино

Бабин лек за гастрит – Мајчина душица во бело вино

Во литар суво бело вино додадете 100 грама сува мајчина душица. Оставете смесата да отстои една недела, но одвреме навреме протресете ја теглата По 1 недела течноста ставете ја во тенџере на оган да зоврие. Покријте и оставете 5 часа ...

Read More »

Пијте го ова секое утро – и ќе пукате од здравје

Пијте го ова секое утро – и ќе пукате од здравје

Научниците докажаа дека една чаша со млака вода и сок од половина лимон прави чуда за организмот. Овој здрав напиток ќе ве подмлади, а помага и во слабеењето! Напитокот е богат со антиоксиданси, има одличен ефект на имунитетот, метаболизмот, изгледот ...

Read More »

Срцев удар – Грешки кои живот значат, а може да се спречат

Срцев удар – Грешки кои живот значат, а може да се спречат

Доктор кардиолог Станко Узелац од Загреб, објаснува кои се главните причини и грешки за предизвикување на проблемите при лечењето на срцевите болести, кои ги прават самите пациенти и кои грешки ги прават кога ќе дојде до срцевиот удар, нешто што ...

Read More »
Scroll To Top