Free songs
Home / 2014 / July (page 4)

Monthly Archives: July 2014

Тампони, улошки – предизвикувале рак, неплодност, инфекции

Тампони, улошки – предизвикувале рак, неплодност, инфекции

Организацијата „Women’s Voices fot the Earth“ откри загрижувачки податоци во врска со козметиката за интимна нега на жените, а овие зачудувачки податоци ги објави во својот извештај. Имено, во извештајот се наведува дека со користење на тампоните, хигиенските влошки, геловите и кремите, чувствителните ...

Read More »

Природно лечење на “белото прање”

Природно лечење на “белото прање”

“Бело прање” кај жените се појавува поради повеќе фактори. Овој секрет го предизвикуваат разни воспаленија на матката, габични заболувања, стрес, а може да биде и последица од користење на некои лекови. Секретот, односно “бело прање” е нормална појава кај жените ...

Read More »

Сок од боровинки спречува инфекции

Сок од боровинки спречува инфекции

Микробиолошките испитувања покажаа дека сокот од боровинки може да биде корисен за лицата што страдаат од чести уринарни инфекции. Во истражувањето учествуваа 150 жени поделени во три групи. Првата група пиела 50мл. сок од боровинки дневно,втората група пиела 100мл. раствор ...

Read More »

Гастритис – природни лекови

Гастритис – природни лекови

Кокос:  Водата од кокос е одличен лек против гастритис. Му ги овозможува на желудникот неопходните минерали и витамини. Желудникот со овој лек се навраќа кон својата нормална функција и за време на оваа диета која трае 24 часа не се ...

Read More »

Авокадо – Кралското овошје со магични моќи

Авокадо – Кралското овошје со магични моќи

Авокадото, или алигаторската круша, е овошје за кое научниците велат дека има најголем нутритивен статус. Ова неодоливо тропско овошје го има во повеќе од 80 сорти, поделени во три групи: мексичко авокадо, гватемалско авокадо и западно индиско авокадо. Во следната ...

Read More »

Како да ги препознаете и лечите вагиналните инфекции на природен начин

Како да ги препознаете и лечите вагиналните инфекции на природен начин

Вагиналните габични инфекции се упорен здравствен проблем кој ги погодува жените без оглед на возраста или контрацепцијата која ја користат. Се јавуваат како последица од употреба на антибиотици, носење на мокри костими за капење, па дури и како контра ефект ...

Read More »

Зуење во уши, аритмија – Организмот предупредува за недостаток на магнезиум

Зуење во уши, аритмија – Организмот предупредува за недостаток на магнезиум

Соодветни количества на магнезиум се клучни за непречено функционирање на мозокот, срцето и мускулите, а потребен е и за здравјето на коските. Недостатокот на овој минерал е многу честа појава, а организмот на свој начин предупредува за зголемување на неговото ...

Read More »

Одгледувајте никулци, здрави се

Одгледувајте никулци, здрави се

Оваа зима на вашиот прозорец ставете да ви пораснат никулци од различни семенки и на тој начин уживајте во здрава и вкусна храна. Грешка сте доколку мислите дека вашите омилени никулци ги има само на пролет, бидејќи никулците на леќата, ...

Read More »

Помешајте ги овие состојки и никогаш нема да заболите од рак!

Помешајте ги овие состојки и никогаш нема да заболите од рак!

Американската докторка Каролин Андерсон откри еден многу едноставен рецепт со чија помош може да се спречи појавата на рак. Станува збор за смеса од три мошне достапни состојки. Овие сознанија на др Андерсон се темелат источно индиска традиција стара 2000 ...

Read More »

Ослободете се од стресот за само една минута – еве како

Ослободете се од стресот за само една минута – еве како

Вежби за дишење со стомакот Чекор 1: Обидете се да дишете и издишувате длабоко преку носот. Така го прочистувате, загревате и влажните воздуохт. Чекор 2: Легнете или седнете во позиција каде што ќе се чувствувате удобно. Полека почнуваат да се ...

Read More »
Scroll To Top