Free songs
Home / 2014 / July (page 3)

Monthly Archives: July 2014

Секојдневно пиење на овој напиток спречува рак на јајници

Секојдневно пиење на овој напиток спречува рак на јајници

Ракот на јајчникот е познат како тивок убиец, затоа што кај голем број на жени симптомите се јавуваат само во напредната фаза на болеста. Главните фактори на ризик вклучуваат семејна историја на болеста, дијагностициран рак на дојката и појава на ...

Read More »

Бабин лек за брзо извлекување на гнојот од раните

Бабин лек за брзо извлекување на гнојот од раните

Потребно – Лажица комова ракоја – Лажица зејтин – лажица брашно Сето се меша добро во тесто средно меко и се става на местото што гнои. Се прекрива преку со најлон ќесе и се држи се додека не се извлече ...

Read More »

Вистина за купечкиот сладолед – еве што содржи

Вистина за купечкиот сладолед – еве што содржи

Иако нутриционистите го вбројуваат сладоледот во здрави и хранливи десерти, тој истовремено претставува и еден од хемиските најтретирани производи. Меѓу најчестите адитиви и непосакувани Е – броеви во сладоледот на прво место се наоѓаат засладувачите (Е-950, Е-951 итн), засилувачи на ...

Read More »

Дали знаете дека без магнезиум вашето срце одвај ќе чука?

Дали знаете дека без магнезиум вашето срце одвај ќе чука?

Овој моќен минерал е многу важен за паметњето, кардиоваскуларниот систем и правилниот начин на функционирање на целиот организам. А притоа лечи и мамурлук! Многу погрешно е верувањето дека срцевите проблеми, главоболката, високиот притисок, алергијата, напнатоста во мускулите, дијабетисот и многу ...

Read More »

Ако никако не можете да ослабете, проверете ги хормоните – еве што е важно

Ако никако не можете да ослабете, проверете ги хормоните – еве што е важно

Слабеењето за многумина изгледа како доживотна тешка борба. Диетите со “јо-јо” ефект, купувањето и испробувањето безброј магични препарати за топење на килограмите и слични навики може да траат со години, без да дадат малку или ни толку успех. Раширената мудрост ...

Read More »

Еве како да се заштитие од опасната бактерија што се појави во Македонија

Еве како да се заштитие од опасната бактерија што се појави во Македонија

ОПШТИ ПРЕПОРАКИ ЗА НАСЕЛЕНИЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА ЗАРАЗНИ ЗАБОЛУВАЊА КОИ СЕ ПРЕНЕСУВААТ ПРЕКУ ХРАНА Летото е период кога почесто се јавуваат заразни болести, кои се пренесуваат преку храна и затоа е потребно поголемо внимание при подготовка и консумација на храна. ...

Read More »

Најефикасниот лек за инстантно намалување на болката од убод на оса или пчела

Најефикасниот лек за инстантно намалување на болката од убод на оса или пчела

Пчелите, осите и стршлените ги дочекаа своите пет минути.Доколку ве боцнат, еве што можете да направите за да избегнете оток и да спречите болка. Земете таблета аспирин или андол, малку натопете ја и ставете ја на местото каде што е ...

Read More »

Опасна бактерија во Македонија: Три лица починаа од кои едно бебенце, седум заболени!

Опасна бактерија во Македонија: Три лица починаа од кои едно бебенце, седум заболени!

Комисијата за заразни болести во присуство на Министерот за здравство, Никола Тодоров, одржа состанок, кој е трет по ред во изминатите 4 дена, по добиените информации од Институтот за јавно здравје дека за еден месец е регистрирана појава на 7 ...

Read More »

Стрии, инфекции, дамки на кожа од сонце – за се само Кокосово масло

Стрии, инфекции, дамки на кожа од сонце – за се само Кокосово масло

ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ДАМКИТЕ ОД СТАРЕЕЊЕТО Голем број постари жени го обожаваат ова масло за да ги покријат дамките по кожата настанати со стареењето. Нанесете на местото, втријте го убаво и оставете да постои. Со редовно користење во текот на една ...

Read More »

Ако имате ваква менструација веднаш одете на лекар

Ако имате ваква менструација веднаш одете на лекар

Ако за време на оние денови, влошката или тампонот треба да го менувате на секој час или ако менструацијата ви трае повеќе од 7 дена, тогаш веднаш одете на лекар. Новите истражувања покажуваат дека 80% од жените не бараат стручна ...

Read More »
Scroll To Top