Free songs
Home / природен лек / Заборавете на стресот, несоницата и нервозата – оваа билка е лек за главата

Заборавете на стресот, несоницата и нервозата – оваа билка е лек за главата

Пасифлората е билка која е природен седатив, помага за намалување на нервоза, стрес и напнатост и ги смирува нервите.

Добра е против несоница, анксиозност, стрес, нервоза, депресија, смирува такихардии.

Исто така, ја подобрува концентрацијата, работата на мозокот, спречува Паркинсова болест и добра е и за менопауза.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top