Home / природен лек / За воспалени синуси – оваа мешавина ја ублажува болката

За воспалени синуси – оваа мешавина ја ублажува болката

Благотворните состојки на белиот слез ќе ја ублажат болката и ќе помогнат при воспаление на синусите.

bel slezМожете да ги намалите болните симптоми и со вдишување на пареа од камилица, гранки од смрека или изрендан лимон.

За приготвување на оваа лековита мешавина потребни ви се корен од бел слез и два литра вода.

Иечениот корен од белиот слез потопете го во два литра вода и оставете го да отстои околу 30 минути.

Потоа загрејте го, тргнете го од шпоретот и вдишувајте ја пареата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top