Home / природен лек / „Витаминска бомба“ – за сите сезонски болести

„Витаминска бомба“ – за сите сезонски болести

Потребни состојки:

luk vino12 средни по големина чешниња лук и

½ литар црвено вино.

Подготовка:
чешнињата лук се лупат и се сечкаат на четвртинки. Се ставаат во тегла и се додава виното. Теглата убаво се затвора и се чува на сонце 2 недели со повремено промешување. После две недели течноста се процедува, лукот се фрла а виното се собира во стаклено шише.

Начин на употреба:
во рок од еден месец, три пати на ден се пие по една мала кафена лажичка. Откако ќе ја потрошите дозата, ако мислите дека повторно треба да ја консумирате, задолжително направете пауза од шест месеци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top