Home / природен лек / (ВИДЕО) Решение за болните колена: Кратка вежба која прави чуда!

(ВИДЕО) Решение за болните колена: Кратка вежба која прави чуда!

Проблемите со болки во колената се чести и кај младите и кај старите лица. Причина за болката може да биде вишокот на килограми, но и слабо движење за што денеска неретко се заслужни „седечките“ професии.

bolni-kolena-564x272Ако не се движите многу, болните колена не се никаво чудо. На зглобовите им е потребно раздвижување, а оваа вежба може да ви помогне. Се што ви е потребно е малку упорност и волја за да почнете, а подоцна се доаѓа на свое место. Единствено болката од колената ќе си замине.

Следејќи ги моментите од овој видеоприлог после само пола минута од овие вежби би требало да почувствувате олеснување во колената. Ако вежбате почесто, болката би можела целосно да се изгуби.

Погледнете го видеото:

Faktor.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top