Home / Болести и лечење / Видео: Оваа девојка го победи ракот- Еве за колку време и порасна коса

Видео: Оваа девојка го победи ракот- Еве за колку време и порасна коса

Лаура Прајс е убава млада и амбициозна девојка, на која животот пред две години и приреди непријатно изненадување. На неа и е дијагностициран рак на дојка! Сепак, како голем борец таа ги преживеала сите болни третмани и сега може да гордо да каже дека е повторно здрава.

devojka-630x393Знаејќи колку е важна фризурата, таа се одлучила на храбар потег. Три месеци по последната хемотерапија, откако и опаднала сета коса и веѓите и трепките, таа почнала да снима селфи слики, со цел да го сними секој момент додека нејзинатакоса не се врати во нормала.

– Како што можете да видите, на почетокот бев ќелава како головратна птица. Година и пол сликав селфи без трага од шминка, така што може да видите како со косата ми пораснаа и веѓите и трепките, напишала Лаура на својот блог.

Инаку покрај борбата со ова подмолно заболување, оваа убавица со позитивен дух успеала во изминатите две години да магистрира и да пронајде прва сериозна работа по струката.

Denesen.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top