Free songs
Home / аларм / Видео: Четири знаци кои предупредуваат на срцев удар

Видео: Четири знаци кои предупредуваат на срцев удар

Срцевиот удар ретко се случува од ведро небо – телото се обидува да не предупреди со денови порано, со недели па дури и со месеци, пред самиот удар.

srce-300x206За жал, кога ќе сфатите дека имате срцев напад, може веќе да биде доцна да се спречи смрт или трајно оштетување на срцето.

Неодамна докторот Чонси Крендал креирал специјална бесплатна видео презентација, за четири предупредувачки симптоми на кои треба да се обрне посебно внимание.

Четирите занци за кои зборува др. Крендал се:

болка во градите, иако секоја болка во градите не мора да значи и срцев удар. Може да се почувствува болка во вратот, рацете, грбот, дури и вилицата.

Вториот знак е потење и мачнина.

Третиот знак се проблеми со дишењето,

четвртиот знак е проблем со желудникот.

Иако ова видео е правено за едукација, набрзо стана вирален и прегледан е пет милиони пати во само неколку месеци.

Во наведеното видео др. Крендал кажува вистинска приказна за човек кој ги занемарил симптомите и за малку не го доживеал она најлошото, смрт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top