Home / алтернативна медицина / Ве болат коските и често сте изморени – стар лек на јапонските самураи

Ве болат коските и често сте изморени – стар лек на јапонските самураи

Имате проблеми со коските или често сте изморени? Решението за вас може да биде стар лек по рецептот на јапонските самураи.

samurai-kitsukitaiko600x450cПодгответе си лековит тоник и пружете си ја себе си потребната енергија, а ќе направите чудо и за здравјето на коските. Предност на овој пијалок е тоа што организмот од него на најдобар начин ги извлекува сите корисни материи – витамини, протеини, и калциум.

Се што ви е потребно за овој еликсир е 150 милилитри оцет и едно јајце од средна големина. Јајцето измијте го и ставете во чаша со јаболков оцет и оставете да стои 7 дена. Најдобро е да користите домашен јаболков оцет.

Лушпата од јајцето за тоа време ќе се раствори во оцет, а ќе остане само мембараната која ги чува белките и жолчките кои треба да иа искинете. Кога тоа ќе го направите, јајцата вратете ги во оцет и добро измешајте.

За да постигнете што е можно подобар ефект, секојдневно земајте по 10 мл од овој лековит пијалок и тоа три пати на ден.

Оваа количина нека биде задолжително растворена во чаша млака вода!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top