Home / природен лек / Таен рецепт кои се пренесувал од колено на колено

Таен рецепт кои се пренесувал од колено на колено

Овој рецепт за тајна напивка се пренесува од генерација на генерација

grozdjicemlijekoШише од овој пијалок традиционално се давало на зетот и невестата да се напијат пред првата брачна ноќ. Оваа традиција потекнува од некои азиски земји , имено во Индија се чува и до овој ден.

Тајната е во сувото грозје, чии бобинки содржат agrinin клучен за третман на еректилна дисфункција, и ги зголемува шансите жената да забремени, и го подобрува квалитетот на спермата кај мажите.

Покрај тоа, се зголемува , се тврди , и вкупната енергија.

Оригиналниот рецепт од Индија е составена од суво грозје , млеко, и шафран.

Ова е рецепт за подготовка на варијанта на овој пијалок :

Измијте 30 грама суво грозје

се вари во емајл тенџере со 200 мл млеко . Првично ср пие три пати на ден , а потоа се зголемува износот на суво грозје 50 грама, се додека проблемите не исчезнат.

Инаку, сувото грозје велат дека има голем број на други позитивни ефекти врз здравјето , и дека им помага на луѓето со висок крвен притисок , дебелината , спречување на канцерогени заболувања , анемија … тоа е добро за кожата и косата, итн .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top