Home / природен лек / Сок што штити од висок притисок

Сок што штити од висок притисок

Комбинацијата од сок од домати, исечкан магдонос и лук во прав дејствува многу благотворно на крвниот притисок и нивото на холестерол

srcev udar3Превентивата од срцеви заболување со природни препарати може да ја намали можноста за срцев удар и до 60 осто.

Сокот од домати, магдоносот, лукот, и маслиновото масло го одржуваат крвниот притисок и холестеролот на оптимално ниво.

Потребни состојки: 

1 дц сок од домати

1 лажица исечкан магдонос

1 лажица лук во прав

1 лажица маслиново масло

Сите состојки добро измешајте ги и консумирајте го сокот наутро пред првиот оброк.

PlusInfo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top