Free songs
Home / алтернативна медицина / Само запалете го овој лист и нервозата ќе ја снема за секунда

Само запалете го овој лист и нервозата ќе ја снема за секунда

Тензија, нервоза, стрес, напнатост… Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

lovorСтанува збор за ловоров лист. Рускиот научник Генадиј Малахов откри дека оваа билка  има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што би требало да направите е да земете еден исушен ловоров лист, да го ставите во пепелникот, да го запалите и да излезете од собата. После 10 минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со мирисен дим кој создава посебна атмосфера.

Имено, ловоровото согорување ослободува специфични материјали кои помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно вдишете и почуствувајте како се опуштате.

Share Button

One comment

  1. nema vrska jas zapaliv i mirisase na izgorena treva i uste tolku glavata me zabole

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss