Home / природен лек / Рецептот кој ја разлути фармацевтската индустрија!

Рецептот кој ја разлути фармацевтската индустрија!

Оваа комбинација го намалува холестеролот, спречува срцев удар, го олеснува дишењето при физички напор и го зајакнува срцето. Медот е единствената храна на светот што нема рок на траење, но сепак може да кристализира доколку подолго остане на студено место. На повеќето фармацеутски компании нема да им се допаднат рецептите во чиј состав влегува оваа уникатна состојка која со помош на цимет одлично делува на човечкиот организам и при тоа лечи низа болести.
Болести на срцето

med54Направете паста од лажица мед и половина лажичка цимет, доза што треба да се конзумира секое утро. Оваа комбинација го намалува холестеролот, спречува срцев удар, го зајакнува срцето.

Артритис

Луѓето кои страдаат од оваа болест секојдневно треба да конзумираат пијалок направен од еден филџан врела вода со додадени две лажички мед и една лажичка цимет. Пијалокот се конзумира наутро и навечер.

Воспаление на мочниот меур

Непријатната болест ќе ја излечите со 2 лажички цимет и една лажица мед кои ќе ги растворите во чаша млака вода. Оваа комбинација ги уништува бактериите во мочниот меур.

Холестерол

Пијалокот се состои од две лажици мед и три мали лажички цимет кои се додаваат во половина литар вода, а овој спој е корисен за оние кои страдаат од висок холестерол.

Настинка

Решете се од настинката со лажица млак мед и прстофат цимет. Оваа комбинација користете ја три дена, а освен што ќе ве ослободи од досадната болест, ќе ви ги прочисти и синусите.

Рак

Неодамнешните истражувања спроведени во Јапонија и Америка покажале дека и најтешките форми на рак можат да се излечат. Луѓето кои боледуваат од рак би требало да конзумираат една лажичка мед и една лажичка цимет три пати дневно во текот на еден месец.

One comment

  1. Kolku kolicinski i kolku pati na den se pie za holesterol.Blagodaram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top