Home / алтернативна медицина / Рецепт од Д-р Прембабу Чатхурведи против рак и разни заболувања

Рецепт од Д-р Прембабу Чатхурведи против рак и разни заболувања

Овој рецепт е напишан од  Д-р Прембабу Чатхурведи, чија идеја била да се прошири и да го користат голем број на луѓе.

МОРКОВ, КОМПИР И ЈАБОЛКИ

lek_protiv_RakОва чудесна напивка е позната од порано. Затоа треба да се земе во предвид за одржување на вашето здравје.

Со овој текст особено сакаме да го привлечеме вниманието на јавноста и на оние што имаат рак. Напивката може да ги спречи да се создаваат канцерогени клеткиво вашето тело или да го намалат нивното зголемување. Еден човек имал рак на белите дробови. Овој напиток му го препорачал познатиот билкар  од Кина,  г-дин Сет. Напитокот го користел 3 месеци, а неговото здравје за тоа време значително се подобрило. Добро е да се обидете.

СЕ ПОДГОТВУВА ЕДНОСТАВНО

Земете: еден компир, еден морков и една јаболка. Се прави сок од нив.
Измијте ги добро, иссецкајте ги на парчиња, ставете ги во соковник, а после миксирањето веднаш испијте го сокот. Во сокот можете да додадете и лимон за да добиете кисел и освежителен  вкус.

НАПИТОКОТ СЕ КОРИСТИ ЗА ПОВЕЌЕ БОЛЕСТИ

 1. Ја спречува појавата на канцерогени клетки, како и нивното зголемување.
 2. Спречува болести на црниот дроб, бубрези, слезината, а може да излекува и чир.
 3. Ја зајакнува плуќата, спречува срцев удар и го намалува високиот крвен притисок.
 4. Го зајакнува имунолошкиот систем.
 5. Сокот е добар за видот, го елиминира црвенилото и ги освежува уморните и суви очи.
 6. Помага во ублажувањето на болката после физички тренинг и болките во мускулите.
 7. Детоксифицира, помага во работата на цревата, ја елиминира опсипацијата. Кожата ја прави поздрава и изгледа блескаво.
 8.  Сокот е извонредно средство за проблеми со акни.
 9. Го спречува лошиот здив, поради проблемите во варењето и инфекцијата на грлото.
 10. Ги ублажува менструалните болки.
 11. Помага во пелудните трески.

НЕМА НИТУ ЕДЕН НЕГАТИВЕН ЕФЕКТ

Хранлив е и многу ефикасен ако сакате да ослабите.  После две недели ќе забележите дека вашиот имунолошки систем ќе се подобри.

КОГА ТРЕБА ДА СЕ ПИЕ?

Се пие наутро на празен желудник! После 1 час може да се појадува.
За побрзи резултати може да пиете два пати на ден – наутро и пред 17 часот.
Нема да се покаете и нема да ве чини многу пари!
Ве молиме споделете го овој текст да им помогнете на вашите пријатели.

napauza.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top