Home / природен лек / Рецепт – нега против брчки

Рецепт – нега против брчки

Половина чаша свежи семки од калинка во блендер,

bore-licu-otkrivaju-puno-ozbiljniji-problem-slika-41742Две супени лажци јогурт

¼ лажиче куркума

Откако ќе ги соедините сите состојки, измијте го лицето со топла вода и нанесете ја добиената паста на лицето, избегнувајќи ги очите. Оставете да дејствува на лицето за најмалку дваесет минути. Исплакнете со млака вода па потоа нанесете хидрантен крем.

Повторувајте го третманот три дена во неделата за успешни резултати. Кожата ќе ви стане затегната, ќе се изгубат брчките или фините линии на лицето. Оваа паста ќе ја нахрани и навлажни кожата, а лицето ќе ви свети, добивајќи природен светол тен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top