Home / природен лек / Природен рецепт: вашите влакна на лицето ќе исчезнат засекогаш

Природен рецепт: вашите влакна на лицето ќе исчезнат засекогаш

Жените од Блискиот Исток го користат со векови – многу Е ефикасно и можете да го направите и вие дома.

lice usna vlaknaТоа е мешавина која не само што ги отстранува влакната, тоа, исто така, ја измазнува кожата и ја прави вашата кожа да изгледа здраво и сјајно. Состојките на мешавината се полни со витамини, минерали и антиоксиданси.

Состојки:

1 лажица од овесна каша

2 лажици сок од лимон

3 лажици мед

Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки и нанесете ја смесата на областа каде сакате да ги отстраните влакната. Оставете да стои 15 минути, и потоа измијте со топла вода. Потоа, нанесете крем за лице. Оваа постапка треба да ја повторите 2-3 пати во една недела. По еден месец, ќе бидете изненадени од резултатите. Влакната целосно ќе исчезнат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top