Home / природен лек / Познат руски научник открива рецепт за еден од најмоќните лекови

Познат руски научник открива рецепт за еден од најмоќните лекови

Според еден руски научник постои рецепт за домашен лек кој лечи рак. Според зборовите на професорот Мермер од едно предавање, неговиот рецепт е всушност храна која му помага на целото тело, а ако е во прашање канцер, оваа храна ќе помогне ракот да се повлече.

tegla tecnost kasa limon lekДомашниот лек помага во чистење на крвните садови, го засилува имуниот систем, го лечи срцето, ги чисти бубрезите и црниот дроб.

Состојки:

15 лимони

1 кг. природен мед

12 чешниња лук

400 гр. пченица

400 гр. свежи ореви

Подготовка:

Земете голем стаклен сад и во него додадјте ја пченицата.

Прелијте ја со вода и оставте ја преку ноќ.

Наутро, по 12 часа, процедете ја водата, исплакнете, па потоа повторно процедете.

Оставете ја пченицата да отстои уште 12 часа.

Исчистете ги оревите, лукот и веќе готовата пченица сомелете ја.

Додајте пет лимони, заедно со кората и сомелте ги и нив.

Другите лимони исцедете ги и додајте ги во смесата.

Промешајте ги сите состојки за да добиете хомогена смеса.

Додајте го медот и користете дрвешна лажица за мешање.

Смесата ставете ја во стаклена тегла и чувајте ја во фрижидер. Таму треба да остане три дена, а потоа користе ја според следниве упатства.

Земајте 1 до 2 супени лажици половина час пред

појадок

вечера

пред спиење

Ако овој лек го користите за лечење на ракот, треба да земате 1 до 2 лажици на секои два часа.

Според зборовите на професорот, овој лек е користен за долговечен и здрав живот, помага во лечење на ракот и одржување на младешкиот изглед и енергија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top