Home / алтернативна медицина / Познат модел се лечела со алтернативен третман за болки – еве како и изгледа грбот

Познат модел се лечела со алтернативен третман за болки – еве како и изгледа грбот

Познатата манекенка, ангелот на „Викторија Сикрет“, Хилари Рода е уште една од дамите кои ја испробале новата метода против болка во грбот.

hilari roda„Cupping“ терапија или терапија со врели чаши е неверојатно добар третман за разни болни состојби. Оваа терапија е стара кинеска метода и ги отстранува болките. Со оваа масажа се отвораат порите, се шират крвните садови, се снабдува со крв третираното подрачје, се воспоставува нарушениот chi (витална енергија),  и на тој начин се исфрлаат токсините преку лимфата. Исто така, одлично дејствува кај потврдите и закочени мускули на грбот.

Чашата се поставува на место на телото на кое му е неопходен третман, се создава вакум кој се вовлекува ткивото на кожата внатре во чашите. Вакумот создава ефект која ја подобрува циркулацијата и работењето на лимфниот систем, а исто така помага напнатите мускули да се опуштат.

„Cupping“ е позната техника и метода на лекување која е присутна во многу земји во светот, пишува „Дејли меил“.Тоа а најновата метода која станала многу популарна меѓу холивудската елита.

Со фотографијата која ја објавила на Инстаграм Хилари сакала да покаже што нејзиниот грб претрпел и како изгледа по терапијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top