Free songs
Home / алтернативна медицина / Овој човек тврди дека лечи рак за 2 минути и 40 секунди (Видео)

Овој човек тврди дека лечи рак за 2 минути и 40 секунди (Видео)

Грег Брејден е американски автор познат по своите теории за лечење на рак за кои напишал различни книги

greg-brejdenЕдно од неговите познати тврдења е дека човечките емоции можат да влијаат на ДНК и дека колективна молитва може да излечи било какви физички болести.

На снимката се гледа неговото предавање во болница во Јапонија која не користи лекови.

Брејден покажува рендгенски снимки од рак на бешиката кој исчезнува за само 2 минути и 40 секунди!

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss