Home / алтернативна медицина / Ова може да ви го спаси животот: Заборавете ги сите лекови – направете ја оваа смеса

Ова може да ви го спаси животот: Заборавете ги сите лекови – направете ја оваа смеса

Докторката Каролин Андресон вели дека нема потреба за страв од рак ако ја измешате и користите овие три лесно достапни зачини.

zacini-kariИстражувајќи ја две илјади години старата традиција на употреба на овие состојки во источна Индија, а чии резултати се потврдени и во западните медицински истражувања др. Андерсон дошла до неверојатно откритие. Ако ги користите овие три состојќи секојдневно нема опасност да заболите од рак. Овие три чудотворни зачини се кукурума, маслинови масло и бибер.

Измешајте четвртина од лажицата со пола лажица маслиново масло и додајте прстофат мелен бибер. Се заедно добро измешајте.

Добиената смеса можете да ја користите како додаток на салати и јадења, а можете да ја конзумирате и само неа.

Ако ја додадете во оброци кои термички се обработуваат тогаш сместа ставете ја на самиот крај во храната како не би зоврела. А ако ја јадете само неа, можете да ја заблажите со малку вода. Внесувајте ја во организмот секојдневно и што почесто.

„Се е во кукурумата. Нејзините антиинфламаторни способности се неверојатно моќни. Не постои ниту една друга, природна состојка која е ефикасна за намалување на воспаленија од кукурума“, тврди др.Андерсон.

Истражувањата покажле дека кукурумата спречува рак на дебелото црево, простата, мозокот и рак на дојката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top