Home / природен лек / Отстранете ги лузните од акни

Отстранете ги лузните од акни

akne1111

Акните не ретко оставаат незгодни белези на кожата особено ако сте се обиделе да ги стискате. Од белезите тешко е да се ослободите но постои начин на кој можете да го сторите тоа.

Лимонов сок – Лимонот помага кај отстранување на мрсните состојки од кожата. Неколку пати неделно нанесете лимонов сок и оставете да делува 15 минути.

Кокосово масло – Добро ги ублажува белезите. Можете да го користите како крем и да го нанесувате на лицето наутро и навечер.

Чај од камилица – Камилицата е стар лек за убава кожа. Пијте многу чај од камилица а нема да згрешите и ако се миете со чај од камилица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top