Home / природен лек / Ослободете се од влакната без бричење и депилација, засекогаш!

Ослободете се од влакната без бричење и депилација, засекогаш!

Дали ви е доста од фрлање пари на депилација? Имаме решение, а сите состојки веројатно веќе ги имате дома.

maska depilacijaОва решение навистина е трајно, но неопходно е да бидете упорни. Се работи за третман кој ќе го практикувате два до три пати неделно во текот на еден месец, а после тоа влакната потполно ќе исчезнат.

Измешајте една лажица мед со половина лажица овесна кашаи неколку капки лимонов сок.

Добиената смеса ставете ја како маска на лице (или на местото каде сакате влакната да ги нема).

Оставете да делува околу 15-тина минути, а потоа измијте. Нанесете крема по третманот.

Ова маска навистина делува, уверете се и сами!

3 comments

  1. KADE MOZEME DA JA NABAVIME KOMBUHATA I KOLKU CINI?

  2. se misli samo na ovesni snegulku ili na kasha od ovesni snegulki so mleko ili jogurt ???

  3. Dali moze da mi kazete dali ovesnata kasa se pravi so mleko ili so voda?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top