Free songs
Home / природен лек / Ослободете се од првутот: Маска која се прави дома за само 7 денари

Ослободете се од првутот: Маска која се прави дома за само 7 денари

Фризерите ја препорачуваат, а многу е едноставна и евтина. За седум денари ќе имате совршена маска за коса. Она што е најважно е дека резултатите се долготрајни, а не краткотрајни и дека оваа маска од квасец која чини само седум денари, е трајно решение и за најсувата и најоштетена коса. Помага да се зголеми волуменот, да се регенерира влакното, да се врати мекоста и да се ослободите од првутот.

kosa 432Сепак, резултатот не се добива преку ноќ, туку треба да се повторува постапката за да се решите со проблемите поврзани со косата.

Се користи еднаш неделно, во траење од 10-15 недели за целосна регенерација.

1 лажица топло млеко
1 лажица мед
20 гр квасец

Сè се меша во сад и се остава да се изедначи некои 20 минути.
Смесата се става на влажна коса, од коренот кон врвовите.
Косата се замотува со ќеса, и се остава половина час да делува.
Потоа се мие косата. Резултатите се видливи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top