Home / природен лек / Одличен рецепт – Подмладете ги коските за 25 години и решете се од сите болки

Одличен рецепт – Подмладете ги коските за 25 години и решете се од сите болки

Овој лек помага во лечењето на артритис, остеоартритис, болки во грбот, и се што е поврзано со зглобовите, коските и мускулите.

koskaКога модерната медицина не помага најдобро е да се свртите на народната. Веројатно ако прашате некоја своја баба, што да правите ако ве здоболат коските, ќе ви даде рецепт за волшебна мешавина.

Велат дека овој лек ги подмладува коските за 25 години.

Доколку почувствувате тежина во нозете, болки во зглобовите, ако ве мачат болки во грбот и имате последица од некои стари повреди, не ви требаат скапи гелови и масти, доволно е само едноставни состојки.

Состојки:
300 ml алкохол (70%)

100 ml јод

10 таблети аспирин или андол од 300 mg

Сите состојки можете да ги набавите во апотека.

Подготовка

Алкохолот го мешате со јод и додавате таблети аспирин.

Промачкајте го и оставете го на темно место 21 ден. Потоа можете да го користите лекот. Користете го редовно во облик на облога или директно масирајте го болното место.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top