Home / алтернативна медицина / Ново откритие: излкувајте се со жабуркање на масло во уста

Ново откритие: излкувајте се со жабуркање на масло во уста

Новиот метод за лекување голем број болести со жубуркање на масло во уста ја откри доктор Карач на Конгресот на Украинското здружение на онколозите и бактериолозите. Неговата постапка за многумина е сомнителна, но за среќа не е комплицирана за да се обидете да ја примените.

maslinovo masloСтанува збор за жубуркање на масло во усната празнина со што се елиминираат токсичните материи од телото, а жубуркањето доведува до зголемување на имунитетот, што значи дека телото добива способност самостојно да се справи со болеста, без да користи скапи и често неефикасни лекови. Жубуркањето, според докторот, е решение за справување со тромбоза, артритис, парализа, чир на желудникот, женски болести, како и секојдневните проблеми меѓу кои и главоболка, забоболка и бронхитис.

Според него овој метод е одличен за тумори, грчеви и нервни болести, воспаление на мозокот и разни крвни заболувања. Сепак, докторот предупредува дека секое масло не треба да се жубурка во устата, па доколку веќе сакате да ја испробате оваа метода, направете го тоа со најмногу една лажица маслиново, сончогледово или масло од сусам кој полека се матка во устата околу 20 минути. Ако правилно постапувате течноста која ќе ја исплукате по поминатото време треба да биде бела како млеко. Откако ќе ја исплукате целата течност, устата исплакнете ја со топла вода, четка и паста за заби.

Со жубуркање идеално е да почнете наутро пред јадење, а ако сакате вашите проблеми побрзо да ги решите, постапката повторете ја два до три пати на ден, но секогаш на празен стомак.

Колку трае терапијата и како точно се применува прочитајте на – БабинЛек.ком

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top