Free songs
Home / природен лек / Не ја фрлајте кората од мандарините – ќе ве спаси од кашлица и болести

Не ја фрлајте кората од мандарините – ќе ве спаси од кашлица и болести

Ако ве мачи болка во грлото или кашлица, а во домот имате мандарини, од нивната кора можете да направите одличен лек.

Еве што треба да направите:

mandarina-ovosje-g– Сомелете 50 гр. кора од мандарини и ставете ја смесата во тегла

– Мелените кори прелијте ги со една чаша вотка или 40 процентен алкохол

– Теглата добро затворете ја и оставете ја да отстои една недела на темно место

– Консумирајте по една лажица по оброкот, по што ќе изедете и една лажица мед.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss