Home / алтернативна медицина / Направете лек по рецептот на јапонските самураји

Направете лек по рецептот на јапонските самураји

Имате проблеми со коските или често сте изморени? Решението за вас може да биде стар лек по рецептот на јапонските самураи.

samurai-kitsukitaiko600x450cПодгответе си лековит тоник и пружете си ја себе си потребната енергија, а ќе направите чудо и за здравјето на коските. Предност на овој пијалок е тоа што организмот од него на најдобар начин ги извлекува сите корисни материи – витамини, протеини, и калциум.

Се што ви е потребно за овој еликсир е 150 милилитри оцет и едно јајце од средна големина. Јајцето измијте го и ставете во чаша со јаболков оцет и оставете да стои 7 дена. Најдобро е да користите домашен јаболков оцет.

Лушпата од јајцето за тоа време ќе се раствори во оцет, а ќе остане само мембараната која ги чува белките и жолчките кои треба да иа искинете. Кога тоа ќе го направите, јајцата вратете ги во оцет и добро измешајте.

За да постигнете што е можно подобар ефект, секојдневно земајте по 10 мл од овој лековит пијалок и тоа три пати на ден.

Оваа количина нека биде задолжително растворена во чаша млака вода!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top