Home / природен лек / Напиток против кашлица: Направете го овој сируп и дишете со полни гради

Напиток против кашлица: Направете го овој сируп и дишете со полни гради

Ако сте болни и имате проблеми со искашлувањето направете го овој природен лек. Овој потполно домашен сируп ќе ви помогне доколку имате проблем со иаксшлување на шалаим.

lazica sirupедна лажица корен од бел слез

– една лажица ленено семе

– една лажица жалфија

1 лимон исечкан на ситни кришки

-250мл вода

250 кафеав шеќер.

Подготовка

1.Во лонец ставете ја водата, а потоа додјате го кафеавиот шеќер. Кога ѓеќерот ќе се стопи додјате ги останатите состојки и правете го на ниска температура околу 15 минути.

2. Пиајлокот стевете го на ладно и исцедете го

3. Конзумирајте го три пати дневно

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top