Home / природен лек / НАЈЈАКИОТ ЛЕК: Го поправа помнењето за 80%, ги подобрува видот и слухот

НАЈЈАКИОТ ЛЕК: Го поправа помнењето за 80%, ги подобрува видот и слухот

Еден од најмоќните природни лекови, не само што ќе ви го подобри помнењето за 80%, туку и ќе ви ги истопи масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамините Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, отстранува умор и поттикнува развој на добри бактерии во стомакот.

Состојки: 125 грама рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет и парче ѓумбир (околу 2 сантиметри).

Подготовка:

Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете сок од лимон, додајте го во блендерот, добро измешајте, па додајте мед и цимет. Добра поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад.

Два пати дневно земајте по една лажица од смесата пред оброк, а доколку вежбате тогаш пред тренинг.

Практикувајте го ова три недели и нема да се покаете кога ќе ги видите феноменалните резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top