Home / природен лек / Најефективниот домашен лек за синуси

Најефективниот домашен лек за синуси

Потребни состојки:

  • ova-e-najdobriot-domasen-lek-za-sinusi-011 мала чаша мед
  • 1 мала чаша сок од лимон
  • 5 до 7 ротквици
  • 1 мала главица црвен кромид
  • 6 чешниња лук

Начин на подготовка:
Добро измијте ги зеленчуците и исечете ги на четвртинки, па ставете ги во блендер. Потоа додадете ги останатите состојки и повторно изблендирајте. Смесата ставете ја во тегла и оставете ја фо фрижидер.

Користење
Возрасни земаат околу 2 супени лажици на ден. За децата се препорачува максимум 1 супена лажица дневно. Првите резултати ќе ги забележите само по 24 часа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top