Home / природен лек / Манастирски лек за исфрлање камен од бубрег

Манастирски лек за исфрлање камен од бубрег

Во шише од еден литар се става 300 грама мед, се додава исцеден сок од 2-3 лимони со средна големина.

Се протресува содржината за да се раствори медот и се дополнува со газирана вода и се остава да отстои цела ноќ.

kamen-vo-bubreg1385499481_thumb_medium490_0Начин на употреба:

Се пие следното утро, на лгаден стомак- одеднаш или во времетраење од 5- 10 минути.

Доколку каменот е помал ќе го исфрлите за 24 часа, а ако не е се повторува истата постапка и следниот ден.

Истовремено се прави дезинфекција на уринарните патишта.

Превентивно заради создавање на песок или ситни камчиња во бубрезите, овој лек слободно може да се зема секој месец по еднаш.

Denesen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top