Home / алтернативна медицина / Лекување на видот на природен начин – еве како

Лекување на видот на природен начин – еве како

„Апчињата само ги третираат симптомите, меѓутоа не ја лекуваат причината која го предизвикала проблемот.

vezbi-za-zamoreni-oci-01Мајката природа дала решение за сите болести, човек да се излечи на природен начин, но тоа здравје треба да се „заработи“ и да се постигне со труд, знаење, вежбање, упорност, волја, здрава исхрана, природни препарати, гледање во Сонцето“, вели Мејр Шнајдер кој се родил полуслеп.

 До својата 7 година имал 5 операции на очите. Со операција докторите успеале да му отстранат најголем дел од катакратот, но ги уништиле неговите очни леќи, создавајќи му на тквиото голем број лузни. Мејр можел да види само сенк и некои неодредени облици, и поради тоа училиштетот морал да го заврши со помош на браевата азбука.

20130324-lekuvanje-na-vidot-na-priroden-nachin-1

Денес Мејр поседува возачка дозвола и вози автомобил без очила и контактни леќи.

Лекувањето на видот на природен начин ќе ве научи со истите вежби кои тој ги правел да го обноват вашиот вид и здравјето на вашите очи.

Овие едноставни вежби се засновани на работата на Др.Вилијам Бејтс, американски офтамолог од крајот на 19 век и почетокот на 20 век, кој ја открил поврзаноста на очите и умот.

Доктор Бејтс се спротиставила на конвенционалните медицински ставови за видот и користел методи кои не ги применува современата офтамологија.

Книгата на Мејр со детални описи за вежбите за очи можете да ја симнете од овој линк, а кој не знае англиски може да ја погледне страната на Мејр Шнајдер кадешто се опишани методите на самолекување.

 Факултети.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top