Home / алтернативна медицина / Лек на АМИШИТЕ кој лечи многу болести вклучувајќи и рак

Лек на АМИШИТЕ кој лечи многу болести вклучувајќи и рак

Како што потврдува амишката традиција, оваа еднинсвена комбинација може да ви помогне во лечење на астма, рак, артритис, чир, настинка, висок крвен притисок и инфекции.

amisiДелотворен е во намалување на холестеролот, шеќер во крвата а го јакне и имунитетот на организмот. Кога ќе ги почувствувате неговите силни антивирусни, антибактериски и антиканцерогени својства, брзо ќе ви стане омилен пијалок.

Овој традиционален амишки лек е еден од најмоќните комбинации кои помагаат против болести и го јакнат имунитетот.

Се пие наутро, пред јадење или пред било што да се напиете , во текот на две недели и вашиот крвен притисок и лош холестерол значително ќе се намали. Внимавајте во денот не смее да се зема повеќе од 3 пати.

Состојки доволни за една доза:

1 лажица јаболков оцет

1 лажица лимунов сок

1 чешне лук, рендан

1 парче свеж ѓумбир, рендан

1 лажиче мед

Подготовка: Сите состојки се мешаат заедно, се чуваат во фридижер во рок од 5 дена.

Напомена, бидејќи медот има улога на природен засладувач, веганите и дијабетичарите можат да користат друга замена за шеќер/мед

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top