Free songs
Home / алтернативна медицина / Користете ги овие зачини секој ден и никогаш нема да заболите од рак!

Користете ги овие зачини секој ден и никогаш нема да заболите од рак!

Американската докторка Каролин Андерсон откри еден многу едноставен рецепт со чија помош може да се спречи појавата на рак.

kurkumaСтанува збор за смеса од три мошне достапни состојки. Овие сознанија на др Андерсон се темелат источно индиска традиција стара 2000 години.
Каролин Андерсон тврди дека доколку секојдневно се користат овие три состојки, скоро и да не постои можност да заболите од рак.

Рецепт:

Измешајте ¼ чајна лажичка куркума, ½ чајна лажичка маслиново масло. Во ова додадете свежо сомелен бибер.

Сите три состојки убаво промешајте ги.

Смесата можете да ја конзумирате индивидуално или пак да ја употребувате во различни јадења, салати и сл.

Како да го конзумирате?

Доколку ја конзумирате само смесата, истата можете да ја помешате со малку вода. Доколку пак ја ставите во готвени јадења, внимавајте смесата да ја ставите на крај од готвењето.

Оваа природна смеса нема нус појави, тврди др Андерсон.

Најновите истражувања покажуваат дека куркумата спречува многу врсти на рак. Куркумата има само еден недостаток, потешко се разградува во организмот. Поради ова, идеална комбинација и за лечење и за превенција од рак е куркумата да се конзумира заедно со бибер или ѓумбир. Според истражувањата, биберот ја зголемува ефикасноста на куркумата за дури 200 %.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss