Home / Болести и лечење / Ја снимала борбата со ракот, ова видео ќе ве трогне

Ја снимала борбата со ракот, ова видео ќе ве трогне

Џенифер Глас на возраст од 50 години поминала неверојатно тешка борба со ракот, но видеото кое подоцна го сподели со светот ќе ве трогне и расплаче.

rak zena

Таа открила дека има рак на белите дробови, а докторите веднаш и препорачале да започне со хемотерапија.

По дијагнозата Џенифер одлучила да ја обележи својата борба против оваа тешка болест.

Таа секој ден го снимала и на крајот добила еден интересен времеплов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top