Home / нови лекови / Измислија средство за сончање што се пие (Видео)

Измислија средство за сончање што се пие (Видео)

Американската козметичка компанија Осмосис го претстави чудото од производ за заштита од сонце наречено Хармонајзд H20. Станува збор за течност која се пие и гаратира сигурна заштита од сончевите зраци во следните три часа.

soncanje sredstvo sto se pieВсушност од течноста се внесуваат само 2 милилитри кои потоа до 97 отсто гарантираат заштита од УВА и УВБ зраците, а дополнително се спречува и појавата на црвенило и изгореници на кожата предизвикани од прекумерно изложувањето на сонце.

Производот чека одобрување од Федералната агенција за лекови и Британската асоцијација на дерматолозите, но и веќе има задоволни клиенти.

Хармонајзд може да се купи за 30 долари (шишенце од 100 мл) на Интернет, а се нуди во две варијанти – „тен“ за оние кои сакаат убава боја на кожата и „без тен“ за оние кои не сакаат да фатат боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top