Free songs
Home / природен лек / Имате флеки на кожата на лицето – овој домашен лосион ќе ви помогне

Имате флеки на кожата на лицето – овој домашен лосион ќе ви помогне

Состојки потребни:

prirodni losion1 дл сок од лимон,

2 лажички магдонос,

1,5 дл дестилирана вода и

0,5 дл од 70 проценти алкохол.

Подготовка

магдоносот се сецка и го поливате со дестилирана вода и алкохол. Растресете ја теглата, затворете го и нека седи во текот на ноќта.

Следниот ден,  процедете и додадете сок од лимон. Лосионот се применува за чистење на кожата во вечерните часови, а може во утринските часови.

Лосионот чувајте го во темно шише на дното на фрижидерот.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top