Home / сведоштва / Гени си се гени – еве колку влијаат (Фото)

Гени си се гени – еве колку влијаат (Фото)

Доколку сакате да дознаете како ќе изгледате кога ќе остарете, тогаш доволно е да ја погледнете вашата баба во очи. Фотографот Улрик Колет преку својата фотосесија насловена “Генетски портрети” докажал дека сличноста помеѓу бабите и внуките е огромна.

-Минатото лето се сретнав со еден генетичар кој ми тврдеше дека децата најмногу личат на своите баби и тоа во очите. По извесен период решив да ја докажав ваквата теорија. Се почна со фотографијата од мојата ќерка Исмаел (12) и мојата мајка Жинет (62), објаснил уметникот за Huffington Post.

geni zena

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top