Free songs
Home / Болести и лечење / Еве како настанува ракот – снимено за прв пат процесот на создавање на рак (Видео)

Еве како настанува ракот – снимено за прв пат процесот на создавање на рак (Видео)

Експертите од универзитетот во Ајова открија дека канцероните ќелии ги претвараат нормалните во тумори, така што целосно  ги опфаќаат во некој вид на мрежа.

rak-696x456-1-696x400Откритието би можело да доведе до прецизно препознавање на т.н. туморни ќелии кои се претвораат во канцер и поточно да се тестираат аниттелата, кои би можеле да ги уништат.

Како злосторници од научно фантастичните филмови, поедини ќелии на ракот се протегаат надвор од својата група и ги опфаќаат другите до тогаш здрави ќелии кои се наоѓаат во таа област.

Погледајте го овој процес.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss